EDU X FIT

Savez za školski sport Vojvodine u saradnji sa Fakultetom „EDUKONS“iz Novog Sada, zbog povećanog interesovanja organizuje takmičenje „EDU X FIT“- atletski poligon namenjen učenicima 3. i 4. razreda u kojem se razvija brzina, koordinacija, spretnost i snaga. Dalje
Možete se prijaviti OVDE

educons

logo-transparent1

DPFV

DRUŠTVO PEDAGOGA FIZIČKOG VASPITANJA VOJVODINE je nestranačka organizacija pedagoga fizičke kulture, koja se bavi unapređenjem kvaliteta nastave fizičkog vaspitanja i sporta u školama, promocija zdravlja i zdravog načina života, unapređenje metoda i prakse fizičkog vaspitanja, podrška i stručno usavršavanje nastavnika u školama. Dalje

DrPedagoga-transparent 

NOVI SAD, 09.12.2018.

RuslanaOŠ „Prva vojvođanska brigada“ je otvorila vrata najboljim ritmičarkama Vojvodine i ustupila svoju fiskulturnu salu za održavanje prvenstva Vojvodine u „B“ i „C“ programu, koje se održalo 9.decembra 2018. u Novom Sadu. Učesnice takmičenja su ritmičarke iz četiri kluba, koje su članice Gimnastičkog saveza Vojvodine:  KRG „Ritmika“ –Novi Sad, KRG „SAT“ –Novi Sad, KRG „Estrela“ –Novis Sad i SU „Ruslana“ iz Pančeva, ukupno 40 devojčica.

 

U „C“ programu su se ritmičarke takmičile i ekipno i pojedinačno. Najbolja ekipa je KRG „Ritmika“ iz Novog Sada, drugo mesto je zauzela SU „Ruslana“ iz Pančeva. Pojedinačni plasmani su sledeći:

Mlađe pionirke, 2012. I mlađe:

  1. Mesto Hana Abrahamova                             KRG „Estrela“ Novi Sad
  2. Mesto Medan Magdalena                              SU „Ruslana“ Pančevo

Mlađe pionirke,  2011.

  1. Mesto Staša Višnjić                                      KRG „Estrela“ Novi Sad
  2. Mesto Ema Cvetičanin                                  KRG „Ritmika“ Novi Sad
  3. Mesto Ela Križan                                          KRG „Estrela“ Novi Sad

Mlađe pionirke, 2010.

  1. Mesto Kristina Vuleta                                   KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Teodora Vulević                                 KRG „Ritmika“ Novi Sad
  3. Mesto Sara Vicijan                                       KRG „Estrela“ Novi Sad

Pionirke, 2009.

  1. Mesto Lea Peregi                                         KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Marija Zlokolica                                  KRG „Ritmika“ Novi Sad
  3. Mesto Teodora Malešević                              KRG „Ritmika“ Novi Sad

Pionirke, 2008.

  1. Mesto Ivana Milankov                                  KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Lea Uglješin                                       KRG „Ritmika“ Novi Sad
  3. Mesto Anđela Bujak                                     KRG „SAT“ Novi Sad

Kadetkinje,  2007.

  1. Mesto Ana Todorov                                     KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Jovana Kondić                                   SU „Ruslana“ Pančevo
  3. Mesto Valentina Šljuka                                KRG „Estrela“ Novi Sad

Kadetkinje, 2006.

  1. Mesto Valentina Lenđel                                KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Milica Nikolajević                               KRG „SAT“ Novi Sad

Juniorke, 2005.

  1. Mesto Doroteja Bodrožić                             KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Jovana Budalić                                 SU „Ruslana“ Pančevo

U „B“ programu je najupesšnija ekipa bila  GRK „Ritmika“ iz Novog Sada.

Pojedinačni rezultati:

Pionirke, 2009. i mlađe

  1. Mesto Tara Gantar                                       KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Lena Mijailović                                   KRG „Ritmika“ Novi Sad

Pionirke, 2008.

  1. Mesto Jovana Stanivuk                                KRG „Ritmika“ Novi Sad

Pionirke, 2007.

  1. Mesto Ana Mijić                                           KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Nina Diviakova                                   KRG „Estrela“ Novi Sad

Kadetkinje

  1. Mesto Nađa Kabić                                         KRG „Ritmika“ Novi Sad

Juniorke

  1. Mesto Jovana Radonić                                   KRG „Ritmika“ Novi Sad

Seniorke

  1. Mesto Jovana Malivuk                                   KRG „Ritmika“ Novi Sad
  2. Mesto Hana Novak                                        KRG „SAT“ Novi Sad
  3. Mesto Anastasija Čančarević                          KRG „Ritmika“ Novi Sad

Veliko nam je zadovoljstvo što smo uspešno realizovali ovo takmičenje i zahvaljujemo se  Savezu za školski sport Vojvodine na višegodišnjoj podršci  i više nego aktivnom učešću u svim delatnostima  u cilju populaziracije ove predivne ženske sportske grane u Vojvodini.

Zahvaljujemo se i OŠ „Prva Vojvođanska brigada“ što nam je omogućila da održimo takmičenje u njihovoj fiskulturnoj sali i KRG „Ritmika“ iz Novog Sada  za odličnu tehničku organizaciju takmičenja.

Izveštaj je sastavila,

Aniko Žiroš Jankelić

Koordinatorka GSV za ritmičku gimnastiku

 

Đaci reporteri izveštavaju